Nejstarší větrná farma v Kanadě zamířila do šrotu

Velkoobchodní cena elektřiny z větrných elektráren se provozovatelům zdá příliš nízká. Ilustrační foto: morgueFile.com

Společnost TransAlta Corp. uvedla, že čepele na 57 turbínách v zařízení Cowley Ridge v kanadské Albertě jsou již zastaveny a věže budou na jaře zlikvidovány a recyklovány na šrot. Provoz větrníků se bez veřejných dotací nevyplatí.

Společnost zdědila nyní již zastaralé zařízení postavené v letech 1993-1994 jako součást svého nepřátelského převzetí kanadské společnosti Hydro Developers Inc. v roce 2009, uvedl server calgaryherald.com.

Čtěte také:
Na ostrově Cape Breton ožívá těžba uhlí
V Kanadě se znovu otevřel uhelný důl

TransAlta má velký zájem o obnovení této farmy. Bohužel to není ekonomicky možné. Alberta má otevřený trh a velkoobchodní cena elektřiny z větrných elektráren je příliš nízká,” uvedl šéf větrné divize společnosti TransAlta Wayne Oliver.

V únoru výkonný ředitel firmy Dawn Farrell uvedl, že společnost pozastavila plány investic do obnovitelných zdrojů v Albertě, dokud nebudou známy podrobnosti plánů ohledně boje se změnou klimatu v provincii. „Na tomto trhu nemůžeme provádět žádné zásadní investiční rozhodnutí, dokud nebudeme mít jasnější přehled o politickém prostředí a vizi, jak trh bude vlastně vypadat,” dodal.

Mohlo by vás zajímat:
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj
Uhelný důl Zollverein je památka UNESCO
VIDEO: Staňte se na chvíli řidičem monstra