Nelegální těžbu odhalí vesmírná technologie

Ilegální těžba uhlí je v Indii monitorována pomocí satelitního dálkového průzkumu. Foto: pixabay.com

Indická státní těžební společnost Coal India představila vesmírnou technologii pro kontrolu pašování a nelegální těžby. Systém může skenovat oblast o délce 100 metrů kolem existující hranice uhelných polí, aby zjistil jakoukoli neobvyklou činnost.

Společnost přišla s portálem CMSMS (Coal Mining Surveillance & Management System), vyvinutým ministerstvem uhlí v koordinaci s Bhaskaracharya Institutem pro vesmírné aplikace a geoinformatiku a ministerstvem elektroniky a informačních technologií. V rámci systému byly mapy uhelných bloků a hranic uhelného pole oštítkovány a překryty na nejnovějším snímku satelitního dálkového průzkumu, uvedl server business-standard.com.

Čtěte také:
Co vzkázala Indie Evropské unii?
Indie umožní těžit uhlí i soukromníkům

Existují dva způsoby, jak může být ilegální těžba uhlí hlášena CMSMS. Buď prostřednictvím pravidelného satelitního zobrazování, nebo přes aplikaci KhanPrahari. Nahlášený problém je předán příslušným úředníkům pro ověření v terénu. Kromě toho je informace zaslána také okresnímu soudci a policii. Systém CMSMS je navržen tak, aby poskytoval i další důležité informace, jako jsou rekultivační práce, které jsou monitorovány CMPDI – dceřinou společností Coal India.

Indie vytěžila v roce 2017 přibližně 712 milionů tun uhlí a stala se tak třetím největším producentem uhlí na světě.  Z uhlí se vyrábí přibližně 60 procent indické elektrické energie.Země patří rovněž k předním světovým dovozcům uhlí.  V roce 2017 dovezla 200 milionů tun uhlí a stala se tak po Číně druhým největším dovozcem uhlí na světě.Indické doložitelné zásoby uhlí jsou třetí největší na světě.

Mohlo by vás zajímat:
Unikátní laser umí vyrovnat terén
Moderní technologie ovládají dozery
Černouhelný prach je moderní palivo