Doba čtení:1 m, 7 s
Rusko zničilo Ukrajině několik tepelných elektráren po celé zemi, včetně elektrárny Trypillia, která je hlavním dodavatelem elektřiny pro Kyjevskou, Žytomyrskou a Čerkaskou oblast. Foto: wikipedia.org

V Německu a Litvě se zkoumají odstavené elektrárny, aby se zjistilo, zda je možné zachránit jejich části a poslat je do Kyjeva, aby se opravila a obnovila ukrajinská energetická infrastruktura poškozená ruskými údery.

Ukrajinští specialisté již v Litvě hledají díly a Německo nedávno nabídlo, že své elektrárny zpřístupní k prozkoumání, uvedl ve státní televizi ukrajinský ministr energetiky Herman Halušenko.

Moskva v poslední době zintenzivnila své raketové a bezpilotní údery proti kritické infrastruktuře Ukrajiny a zničila několik tepelných elektráren po celé zemi, včetně elektrárny Trypillia, která je hlavním dodavatelem elektřiny pro Kyjevskou, Žytomyrskou a Čerkaskou oblast.

Rusko Ukrajině zcela zničilo další tepelnou elektrárnu

V březnu útoky údajně poškodily nebo zcela zničily 80 % tepelné výrobní kapacity společnosti DTEK, největší ukrajinské soukromé energetické společnosti.

Halušenko uvedl, že vyrobit potřebné zařízení pro zprovoznění elektráren od nuly se nepodaří do letošní zimy.

Proto svým kolegům a partnerům zdůrazňuji, že musíme maximálně využít to, co už je k dispozici. Může to být nové nebo použité, ale i když to bude potřebovat určité opravy, uděláme to tak, aby to bylo provozuschopné už tuto zimu, abychom odpovídajícím způsobem zvýšili výrobní kapacitu,“ dodal.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa