Doba čtení:1 m, 5 s
Lodě Ob River, Clean Energy a Amur River byly postavené v letech 2007 – 2008. Ilustrační foto: wikipedia.org

Společnost Dynagas LNG Partners oznámila, že německá vláda převzala pronájem jejích tří lodí na přepravu zkapalněného zemního plynu, které doposud měl v pronájmu ruský Gazprom.

Lodě Ob River a Clean Energy postavené v roce 2007 a Amur River postavené v roce 2008, které byly pronajaty ruskému energetickému gigantu Gazprom do roku 2026 a 2028, jsou nyní fakticky pod kontrolou německé vlády na dobu neurčitou, uvedla firma se sídlem v Monaku.

Plavidla jsou pod kontrolou německé Spolkové agentury pro sítě poté, co převzala společnost Gazprom Germania a všechny její dceřiné společnosti, napsal server splash247.com.

Slovenské státní plynárny zdraží o 76 procent

Společnost Dynagas, kótovaná na burze v USA, má ve své flotile šest lodí na přepravu zkapalněného zemního plynu, které jsou všechny provozovány na základě dlouhodobých pronájmů s průměrnou zbývající dobou trvání smlouvy šest a půl roku.

Začátkem letošního roku si energetická společnost Uniper se sídlem v Düsseldorfu pro německou vládu zablokovala dvě plovoucí skladovací a znovuzplyňovací jednotky (FSRU) postavené v roce 2021 a spravované společností Dynagas, aby diverzifikovala a posílila bezpečnost dodávek plynu. FSRU Transgas Force a Transgas Power zahájí provoz na začátku roku 2023.