Doba čtení:1 m, 52 s
Společnost E.ON Energie v Česku dodává elektřinu 1,1 milionu zákazníků a dalším 228.000 zajišťuje dodávky plynu. Foto: wikipedia.org

Generální ředitel energetické skupiny E.ON v ČR Martin Záklasník se rozhodl ke konci června skončit. Firmu vedl od poloviny roku 2017. Nahradí ho Němka Claudia Viohlová, dosavadní šéfka nákupu v mateřské společnosti E.ON SE. Skupina působí na českém trhu jako distributor energie i jako její dodavatel, zaměstnává přibližně 3500 lidí.

Viohlová přichází do E.ON v ČR od 1. května, Záklasník zůstává ve firmě až do konce června a pomůže své nástupkyni při převzetí její nové funkce. Nová šéfka českého E.ON pracuje v tomto německém energetickém holdingu od roku 2001. Ve skupině zastávala různé pozice v účetnictví a controllingu, později převzala roli vedoucí Korporátní kanceláře ve společnosti E.ON SE a naposledy pracovala na pozici, kde byla zodpovědná za oddělení nákupu v rámci celého koncernu.

Čtěte také:
Tykač: Konec uhlí ano, ale s rozumem
Bez výjimek nyní nemůže česká energetika fungovat

Velmi se na svou novou roli těším. Navzdory covidu se chci do Česka přestěhovat co nejdřív, což pro mě bude velká osobní změna. Pokud jde o byznys, největší výzvou do budoucna je to, aby byl E.ON v Česku vnímán nejen jako spolehlivý a skvělý provozovatel distribuční soustavy a obchodník s energiemi, ale zároveň si myslím, že je důležité, aby se E.ON etabloval také jako spolehlivý partner, který poskytuje ekologičtější, lepší a udržitelnější energetická řešení pro zákazníky,“ řekla Viohlová.

Společnost E.ON Energie v Česku dodává elektřinu 1,1 milionu zákazníků a dalším 228.000 zajišťuje dodávky plynu, díky čemuž je podle skupiny druhým největším dodavatelem na tuzemském trhu. Skupina je i distributorem, její firma EG.D zásobuje elektřinou 1,5 milionu odběrných míst zejména v jižních Čechách, na jižní Moravě a Vysočině a dalších 110.000 odběrných míst zemním plynem, a to v jižních Čechách a v části Vysočiny. Distributora energií si lidé nevolí, vybírají si až mezi jednotlivými dodavateli. Tři hlavní firmy skupiny E.ON v ČR, tj. EG.D (dříve E.ON Distribuce), E.ON Energie a E.ON Česká republika měly v roce 2019 v součtu zisk 4,7 miliardy korun po zdanění.