Nový Einstein v Mostě

Ocenění Nový Einstein s finanční odměnou třicet tisíc korun Ivan Baláž převzal na slavnostním setkání učitelů, pedagogických a kulturních pracovníků a zaměstnanců ve školství s primátorem Mostu Janem Paparegou, které se uskutečnilo již podvanácté. Foto: Sev.en Energy

Ivan Baláž, vedoucí učitel odborného výcviku ve Střední škole technické v Mostě, se stal třetím držitelem ocenění Nový Einstein. Společnost Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy ho uděluje za zvláštní zásluhy o rozvoj technického vzdělávání v rámci svého grantového programu Chytré hlavy.

Během své pedagogické praxe Ivan Baláž připravil řadu žáků pro profese automechanik, zámečník a instalatér, ale také dospělých v rámci rekvalifikačního programu řemesel. Zajímá se o práci s kovy a získal oprávnění mezinárodního instruktora ve svařování. Potenciál výuky svařování využil při zrodu myšlenky, vytvořit a zorganizovat soutěž žáků středních škol ve svařování s mezinárodní účastí. Nápad se ujal a soutěž má za sebou již sedm úspěšných ročníků s každoroční účastí kolem padesáti soutěžících.

Čtěte také:
Rekultivaci pomůžou nová auta
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Ocenění Nový Einstein s finanční odměnou třicet tisíc korun Ivan Baláž převzal na slavnostním setkání učitelů, pedagogických a kulturních pracovníků a zaměstnanců ve školství s primátorem Mostu Janem Paparegou, které se uskutečnilo již podvanácté. Letos magistrát ocenil a poděkoval za práci 39 učitelům a školským pracovníkům. Skupina Sev.en Energy se k poděkování připojila a věnovala jim peněžní poukázky.