Doba čtení:1 m, 13 s
Pásový vůz má celkovou délku 42,5 m a pohybuje se na housenicovém podvozku. Foto: hornicke-listy.cz

V plánovaném termínu byl společností PRODECO na montážním místě v Bílině dokončen nový pásový vůz PV 2 500 P. Slavnostního převzetí stroje se 26. března zúčastnili Ivo Pěgřímek, generální ředitel SD, a František Maroušek, generální ředitel PRODECO.

Po zpracování výrobní dokumentace a výrobě ocelových konstrukcí strojních dílů a elektrosoučástí byla vloni v říjnu na montážním místě v Bílině zahájena montáž nového pásového vozu PV 2 500 P. Pásové vozy mají v moderních hnědouhelných povrchových dolech široké spektrum využití. Nejčastěji se používají ke zlepšení dosahových parametrů rýpadel. PV 2 500 P má celkovou délku 42,5 m a pohybuje se na housenicovém podvozku.

Čtěte také:
CAT a Trimble spojí síly
Caterpillar snížil odhad tržeb a zisků

Celková hmotnost stroje přesahuje 400 t. Součástí pásového vozu je dvourotorový drtič umístěný na nakládacím výložníku. Na přijímacím výložníku je kabelový převaděč, který slouží k propojení s rýpadlem. Šířka dopravních pásů činí 1 400 mm. Celkový instalovaný výkon dosahuje 750 kW. Jako pohony byly použity střídavé motory s kotvou nakrátko řízené frekvenčními měniči. Prvním místem nasazení nového pásového vozu bude 7. skrývkový řez uhelného lomu DB, kde bude jako mezičlánek mezi kompaktním rýpadlem K 650.3/K 108 a DPD vylepšovat dosahové parametry.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Caterpillar představil osm novinek