Doba čtení:1 m, 56 s
Brit Gary Mazzotti působí jako místopředseda představenstva EPIF od roku 2017, nese odpovědnost za finance, controlling a vztahy s investory. Na finančních a provozních pozicích v České republice pracuje více než 20 let. Foto: EPIF

Na pozici generálního ředitele společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, nastoupil místopředseda představenstva EPIF Gary Mazzotti.

Dosavadní ředitel Křetínský bude nadále vykonávat funkci předsedy představenstva EPIF. ČTK to sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Brit Mazzotti působí jako místopředseda představenstva EPIF od roku 2017, nese odpovědnost za finance, controlling a vztahy s investory. Na finančních a provozních pozicích v České republice pracuje více než 20 let.

Čtěte také:
EPH končí s uhlím ve Velké Británii
Křetínského EPIF vydělal miliardy

Firma uvedla, že Mazzotti bude jako generální ředitel zodpovědný za implementaci základní dvojí strategie EPIF – jednak za kontinuální poskytování spolehlivých a dostupných dodávek energie a infrastrukturních služeb, ale také za převzetí vedoucí role v evropském rozvoji energie z vodíku, která Evropě zajistí přechod k nízkouhlíkové budoucnosti. „Během posledních čtyř let se EPIF pustil do transformační změny na své cestě stát se evropským lídrem v oblasti čisté energie a jako generální ředitel mám v úmyslu tento proces urychlit,“ uvedl Mazzotti.

Skupina sdružuje například podíly ve slovenském přepravci plynu Eustream a ve společnosti Nafta, která na Slovensku provozuje zásobníky plynu. Vlastní také hnědouhelnou elektrárnu v Opatovicích nad Labem na Pardubicku a firmu United Energy, která je provozovatelem teplárny v Komořanech, jež vyrábí teplo a elektřinu pro města Most a Litvínov. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH.

EPIF klesl loni meziročně provozní zisk EBITDA o pět procent na 1,53 miliardy eur (39,7 miliardy korun). Konsolidované tržby se snížily o 8,1 procenta na 3,2 miliardy eur (83,1 miliardy korun). EP Infrastructure přesto výsledky při dubnovém oznámení označila jako potěšitelné. Připomněla, že v posledním čtvrtletí roku 2020 prodala dva subjekty v segmentu teplárenství, a sice společnosti Pražská teplárenská, která je hlavním distributorem tepla v Praze, a Budapesti Erömü, klíčového výrobce tepla v Budapešti. „Tyto subjekty dohromady představovaly přibližně pět procent celkového ukazatele upravená EBITDA skupiny EPIF,“ dodala.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa