Novým šéfem báňského úřadu je Štemberka

štemberka1

Nový šéf Českého báňského úřadu Martin Štemberka při vyznamenávání svého předchůdce Ivo Pěgřímka. Foto: www.zachranar.cz

Potvrdily se informace serveru iUHLI.cz a vláda včera v průběhu jednání v Moravskoslezském kraji jmenovala do čela Českého báňského úřadu Martina Štemberku. Ten byl doposud statutárním náměstkem a od konce loňského roku byl pověřen vedením úřadu. Informaci serveru iUHLI.cz potvrdil tiskový mluvčí úřadu Bohuslav Machek.

Schválený návrh usnesení vlády o jmenování předsedy Českého báňského úřadu vzešel z předchozího výsledku výběrového řízení na základě zákona o státní službě. Úkolem úřadu je především vykonávat vrchní dozor nad veškerou hornickou činností a činností prováděnou hornickým způsobem.

Bývalý předsedy ČBÚ Ivo Pěgřímek, který je nyní šéfem Severočeských dolů, již před časem serveru iUHLI.cz řekl, že by funkci měl zastávat zkušený odborník s praxí v oboru hornictví, nejlépe se znalostí správního práva a speciálních zákonů z oboru.

Obsazení pozice předsedy báňského úřadu logicky velmi zajímá firmy, které se zabývají činností, jež úřad dozoruje. Jejich reakce, stejně jako rozhovor s Martinem Štemberkou přinese server iUHLI.cz v následujících dnech.

Mohlo by vás zajímat:
Vystřídá Borovec Vitáskovou?
Vršanská uhelná má zpět povolení k těžbě
ČBÚ nepodá kvůli lomu Vršany stížnost