NWR loni snížila těžbu o dvě procenta

Důl Paskov. Foto: OKD

Těžařská společnost New World Resources (NWR) v roce 2014 vytěžila 8, 6 milionu tun uhlí. V meziročním srovnání je to o zhruba dvě procenta méně. Firma plánovala, že v roce 2014 vytěží 8,75 až devět milionů tun. NWR to oznámila na svém webu.

NWR je středoevropským producentem černého uhlí. Firma těží prostřednictvím své dceřiné společnosti OKD, největší černouhelné těžební společnosti v ČR, kvalitní koksovatelné a energetické uhlí pro středoevropský ocelářský a energetický průmysl.

Z loňské celoroční těžby bylo 4,77 milionu tun koksovatelného uhlí, které se používá především při výrobě koksu, energetické k výrobě tepla a elektřiny. NWR ho prodávala v průměru za 85 eur za tunu. Energetického uhlí firma vyprodukovala 3,55 milionu tun za průměrnou cenu 54 eur za tunu.

Pokles těžby v roce 2014 výrazně zpomalil, předloni totiž produkce uhlí klesla o pětinu na 8,8 milionu tun. Pro letošní rok NWR očekává těžbu 7,5 až osm milionů tun.

NWR snížila za tři čtvrtletí loňského roku ztrátu na 128 milionů eur z 528 milionů eur před rokem. Hlavní podíly v NWR drží společnost CERCL Mining, v níž má 50procentní podíl podnikatel Zdeněk Bakala,na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nwr-vytezila-mene-uhli-nez-planovala-1153107#utm_source=zpravy&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinka a čtyři mezinárodní investiční fondy: M&G, Gramercy, GLG Partners a Ashmore Investments. NWR je kotovaná na burzách v Londýně, Praze a Varšavě.