Doba čtení:1 m, 2 s
Důl Paskov. Foto: OKD

Těžební společnost New World Resources (NWR), která je majitelkou černouhelné firmy OKD, vykázala v prvním čtvrtletí zisk 26 milionů eur, v přepočtu asi 712 milionů korun. Loni ve stejném období zaznamenala ztrátu 27 milionů eur. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Tržby firmy se meziročně snížily o 22 procent na 135 milionů eur (3,7 miliardy korun). Investice činily 15 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o čtvrtinu.

Koksovatelné uhlí firma prodávala průměrně za 90 eur za tunu, energetické za 56 eur za tunu. Náklady na vytěženou tunu činily 71 euro na tunu. To představuje meziroční nárůst o sedm procent v důsledku poklesu produkce.

Firma od ledna do března vytěžila 1,8 milionu tun uhlí. To představuje meziroční pokles o 20 procent. NWR prodala 1,6 milionu tun uhlí, meziročně o 18 procent méně. Celkem 64 procent prodejů připadlo na koksovatelné uhlí, 36 procent na energetické uhlí.

Společnost NWR potvrdila své cíle letos vytěžit 7,5 až osm milionů tun uhlí, přičemž 60 procent prodejů by mělo připadnout na dražší koksovatelné uhlí. Náklady by měly činit 65 eur na vytěženou tunu, investice se budou pohybovat v rozmezí 30 až 40 milionů eur.