Doba čtení:1 m, 12 s
Murray Energy má přes sedm tisíc zaměstnanců a provozovala 17 dolů ve státech Alabama, Illinois, Kentucky, Ohio, Utah a Západní Virginie.

Společnost Murray Energy, největší soukromý těžař uhlí ve Spojených státech, požádala o bankrotovou ochranu. Informoval o tom server CNN.

Problémy Murray Energy, která má přes sedm tisíc zaměstnanců a provozovala 17 dolů ve státech Alabama, Illinois, Kentucky, Ohio, Utah a Západní Virginie, se kupily poslední léta. Tento měsíc ratingová firma S&P konstatovala, že firma není schopná splácet závazky. Firma se současně s vyhlášením bankrotu dohodla na restrukturalizaci s klíčovými věřiteli, kterým dluží asi 1,7 miliardy dolarů. Firma v úterý oznámila, že se jí podařilo získat úvěr 350 milionů dolarů na zajištění provozu během restrukturalizace, budoucnost firmy je ale nejasná, uvedly Novinky.cz.

Čtěte také:
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů
Severočeské doly koupí nové rypadlo za miliardy

Americký prezident Donald Trump při volbách 2016 sliboval „znovuzrození“ uhelného průmyslu, zmírnil regulaci v oblasti životního prostředí. Ani to ale uhlí nezachránilo proti tlakům na trhu. Horníci v USA na to doplatí nejen ztrátou pracovních míst, ale bankrot firmy podle serveru může mít dopad i na jejich sociální a zdravotní benefity. Murray Energy je totiž posledním velkým přispívajícím do penzijního fondu pro horníky United Mine Workers Of America.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech