Odborníci z Kohinooru přecházejí do PKÚ

Poslední činností společnosti Důl Kohinoor bylo dobývání zbytkových zásob v bočních svazích lomu ČSA, které bylo nedávno ukončeno. Foto: wikipedia.org

Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům z uzavíraného podniku Důl Kohinoor ze skupiny Sev.en Energy v Dolním Jiřetíně na Mostecku. Podle ředitele PKÚ Waltera Fiedlera společnost uzavírá pracovní smlouvy například s provozními elektrikáři a zámečníky.

Dále přijímáme zaměstnance se specifickými kompetencemi a praxí, které bychom rádi zařadili do podnikové jednotky báňských záchranářů. Hledáme i další kvalifikované zaměstnance, kteří nám mohou pomoci nahradit naše stávající v důchodovém věku,“ řekl Fiedler.

Čtěte také:
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
České rýpadlo těží křídu v Německu

Odcházející zaměstnanci z Dolu Kohinoor si mohou podle něj nárokovat příspěvek ve výši 8000 korun nebo 5300 korun podle převažujícího výkonu práce. „Jedná se o finanční příspěvek za práci v podzemí hlubinného dolu nebo s převažujícím výkonem práce mimo podzemí hlubinného dolu a dále podle počtu odpracovaných let u těžební společnosti,“ uvedla Hana Volfová z tiskového oddělení PKÚ. Petra Šilhánová, zástupkyně ředitele PKÚ, vysvětlila, že jde o měsíční rentu. Dostanou ji ti zaměstnanci, kteří se neuplatní v oboru jinde v regionu. Dosud bylo přijato a předáno ke schválení na ministerstvo průmyslu a obchodu 101 žádostí o přiznání tohoto příspěvku.

Palivový kombinát Ústí se zabývá revitalizací území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na Moravě. Zajišťoval třeba rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky na Ústecku, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.