Doba čtení:1 m, 18 s
Nový výrobní ředitel Michal Heřman chce v OKD provést celkovou analýzu hospodaření. Foto: OKD

Představenstvo společnosti OKD na návrh jediného akcionáře, společnosti PRISKO, na svém včerejším jednání zvolilo do čela statutárního orgánu těžařské firmy nového výkonného ředitele Michala Heřmana. Pro ředitelskou funkci byl vybrán na základě výběrového řízení, z něhož vzešel jako nejvhodnější kandidát.

Žádost o souhlas s jeho zvolením šéfem představenstva OKD pak následně svému vlastníkovi – tedy ministerstvu financí – předložila společnost Prisko. Ing. Heřman v obou funkcích oficiálně od 15. května 2019 nahradil předchozího předsedu představenstva a výkonného ředitele Boleslava Kowalczyka, který z OKD odešel na konci února.

Čtěte také:
OKD hlásí těžební rekord
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

„Mým úkolem v OKD bude zajistit bezpečné a ekonomicky rentabilní fungování společnosti a naplňovat strategii odsouhlasenou akcionářem. Jedním z mých prvních kroků tak bude celková analýza hospodaření s výhledem na příští roky a zejména s ohledem na předpokládaný vývoj cen uhlí a geologické podmínky v OKD. Zajištění a udržení bezpečnosti těžby a sociálního smíru bude rovněž patřit také mezi mé hlavní priority,“ uvedl v reakci Michal Heřman.

Ing. Michal Heřman, MBA je zkušený manažer a odborník v oblasti finančního řízení a restrukturalizace. Před lednovým nástupem do představenstva Českých drah vedl šest let polskou těžební společnost PG Silesia. V minulosti působil také v představenstvech a managementech významných soukromých i státních firem, například v Komerční bance, Eurotelu Praha či v Českém Telecomu.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje