Opatovice ve ztrátě 432 milionů

Elektrárna v Opatovicích nad Labem zajišťuje dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a do přilehlých obcí, celkem jde asi o 62.000 domácností a stovky nemocnic, škol a podniků. Vyrábí rovněž elektřinu. Foto: wikipedia.org

Společnost Elektrárny Opatovice loni prohloubila ztrátu v hospodaření na 432 milionů korun. Rok předtím činila ztráta 291 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně snížily z 3,012 miliardy na 2,738 miliardy korun. Výsledek ovlivnily zvláště rostoucí ceny emisních povolenek.

Zhoršený výsledek hospodaření je dán poklesem cen silové elektřiny, růstem ceny povolenek a poklesem jejich přídělu zdarma,” uvedla společnost.

Čtěte také:
O výjimku žádají i Opatovice
Klimatické šílenství emise nesníží

Elektrárna vloni dodala odběratelům 3285 terajoulů (TJ) tepla, což je o 0,3 procenta méně než rok předtím. Dodávky elektřiny se meziročně snížily téměř o 30 procent na 943 gigawatthodin (GWh).

Investice firmy do dlouhodobého majetku se loni zvýšily na asi 417 milionů korun, v roce 2018 činily 334 milionů korun. Průměrný počet zaměstnanců vzrostl z 368 v roce 2018 na loňských 372.

Elektrárna v Opatovicích nad Labem zajišťuje dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi a do přilehlých obcí, celkem jde asi o 62.000 domácností a stovky nemocnic, škol a podniků. Vyrábí rovněž elektřinu. Patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), který ovládá miliardář Daniel Křetínský.