Pákistán se v Ostravě poučí, jak těžit uhlí

Foto: wikipedia.org Drsaeed90

V Pákistánu se nacházejí obrovské zásoby černého uhlí. Foto: wikipedia.org Drsaeed90

Na pracovní návštěvu Ostravy přijel velvyslanec Pákistánu v České republice TajammulAltaf. Jednal s vedením společnosti Vítkovice Machinery Group a chce navázat spolupráci v oblasti těžby černého uhlí.

Pro Pákistán, který má dlouhodobě velký zájem o moderní řešení a moderní technologie, jsou Vítkovice už od dob Československa tradičním a významným partnerem. Pákistánský velvyslanec hovořil také o možnostech prohloubení vzájemné spolupráce mezi Ostravou a jeho zemí, a to jak na obchodní, tak především univerzitní úrovni.

Čtěte také:
Číňané postaví v Pákistánu uhelnou elektrárnu
Belgie zavřela poslední uhelnou elektrárnu

V této oblasti by zástupci jeho země rádi navázali bližší kontakty s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, a to zejména v oblasti dobývání černého uhlí, jehož jsou v Pákistánu obrovské zásoby. Podle odhadů jde o více než 184 miliard tun.

V současné době se v Pákistánu vytěží ročně asi čtyři miliony tun, z nichž většinu spotřebují místní cihelny. Vedení země má zájem posílit využití uhlí v oblasti energetiky a vyrábět v uhelných elektrárnách levnější elektřinu, jejíž cena nepodléhá takovým výkyvům, jako cena elektřiny vyráběné na bázi zemního plynu nebo ropy.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: I gigant občas padne na kolena
Z polského boje o uhlí může těžit Rusko
Lžíce bagru dle ruských tradic