Paskovské prádlo do roka zmizí z povrchu

Likvidace Dolu Paskov bude znamenat zvýšení intenzity kamionové dopravy v okolí. Foto: OKD

V předposledním týdnu července nabylo právní moci povolení Obvodního báňského úřadu pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého v Ostravě k demolici úpravny na paskovské šachtě.

Zároveň toto pracoviště převzala společnost AWT Rekultivace a začala s bouráním. V měsíčníku Horník o tom informoval vedoucí odboru restrukturalizace OKD Zdeněk Hrůzek. Paskovskou úpravnu zastavili s poslední tunou nakopanou na Staříči a Chlebovicích na jaře předloňského roku. „Po ukončení provozu byla zařízení využitelná v karvinské části revíru demontována a převezena. Následně byl areál připravován k prodeji firmě AWT, který proběhl před dvěma lety v srpnu,“ popisoval Hrůzek.

Čtěte také:
Páskováci kompletují dopravníky a pásovky
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

AWT Rekultivace zahájila samotnou likvidaci prádla vybudovaného v letech 1965 – 1970. „Práce budou komplikované. Dopravní společnost AWT má totiž v tomto prostoru svůj přepravní terminál a kolejiště vede v bezprostřední blízkosti hlavní budovy prádla. Tu budou rozebírat pomocí mechanizace, celková likvidace by měla trvat asi rok,“ poznamenal vedoucí odboru restrukturalizace.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme