Doba čtení:1 m, 15 s
Podle Erdogana turecká vláda vyčlení okamžitě pomoc a podporu od státu na snížení rizik v dolech. Foto: wikipedia.org

Páteční exploze v uhelném dole na severu Turecka si vyžádala 41 obětí, dalších 11 osob je zraněných v nemocnici, oznámil včera z místa neštěstí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Uvedl také, že záchranné práce už skončily, poslední horník, po němž se ještě pátralo, byl nalezen rovněž mrtvý.

Erdogan vyjádřil soustrast rodinám a uvedl, že příčiny neštěstí se vyšetřují. Rovněž slíbil, že vláda se bude snažit přijmout taková opatření, aby se podobné nehody v dolech už nestávaly. „Už nechceme vidět žádné nedostatky, ani zbytečná rizika v našich dolech,“ prohlásil turecký prezident. „Na zasedání vlády okamžitě vyčleníme pomoc a podporu od státu, která je potřeba, a přijmeme relevantní kroky,“ řekl také Erdogan, aniž by je ovšem blíže specifikoval.

V tureckém dole zůstaly uvězněny desítky horníků

Výbuch v dole ve městě Amasra v pobřežní provincii Bartin nastal v hloubce asi 300 metrů v pátek v 18:15 místního času (17:15 SELČ). Příčina výbuchu se vyšetřuje. Ministr energetiky a přírodních zdrojů Fatih Dönmez uvedl, že podle předběžného posouzení výbuch pravděpodobně způsobily hořlavé plyny, které se nacházejí v uhelných dolech.

Nejhorší důlní neštěstí v Turecku se podle agentury AP stalo v roce 2014, kdy požár po výbuchu zachvátil uhelný důl ve městě Soma, o život přišlo 301 lidí a přes 160 horníků utrpělo zranění. V dole bylo v okamžiku výbuchu skoro 800 horníků.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa