Skupina Carbounion obchoduje s hnědým uhlím v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. Druhým pilířem činnosti je obchod s elektrickou energií. Firma ve výroční zprávě uvedla, že ve velkoobchodu s pevnými palivy chce nadále pokračovat v dlouhodobé spolupráci s českými hnědouhelnými producenty, a to zejména při vývozu českého hnědého energetického i tříděného uhlí na Slovensko, do Maďarska a do dalších zemí jihovýchodní Evropy.
„V závislosti na poptávce bychom chtěli pokračovat v importu černého uhlí z Polska a Ruska do České republiky a na Slovensko. Nicméně oblast dodávek uhlí je v dnešní době vlivem situace na trhu velmi složitá a těžce předvídatelná. V oblasti velkoobchodu s elektrickou energií by chtěla skupina udržet svoji pozici významného velkoobchodníka na trhu i v roce 2020,“ sdělila společnost.
Čtěte také:
Paukner: Větrníky ani soláry nás nezachrání
Uhlí musíme mít čím nahradit, shodli si Brabec s Toplánkem
V prodeji energií koncovým zákazníkům se podle společnosti v loňském roce situace nezměnila. „Konkurence na trhu byla ochotna podstupovat značné riziko a předkládat nabídky pod úrovní nákladů v momentu kalkulace ceny. Zejména z tohoto důvodu se nepodařilo v oblasti maloobchodu docílit vyšších marží,“ dodala ve výroční zprávě firma.
Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala na konci loňského roku Carbounion Bohemia elektřinu asi 17 000 a plyn zhruba 1100 zákazníkům. Největší alternativní dodavatel energií v Česku, společnost Bohemia Energy, dodávala v té době elektřinu zhruba 387 000 a plyn téměř 195 000 odběratelů.
Vedle Carbounion Bohemia patří do skupiny Carbounion dodavatel Carbounion Komodity, obchodník s hnědouhelnými palivy Emeran 1860, společnost Humatex, přepravní firma Carbosped, elektromontážní společnost Union Grid nebo slovenská Carbounion Slovakia.
Paukner vlastní také fotbalový klub Dukla Praha, který hraje druhou nejvyšší tuzemskou soutěž.