Doba čtení:1 m, 2 s
Teplo
Ilustrační foto: Imagio.cz

Plzeňská teplárenská, která je největším výrobcem tepla na západě Čech, v příštím roce zachová letošní ceny tepla. Umožní to především dobré hospodářské výsledky společnosti za letošní rok a úspěšné vyjednání cen pro nákup uhlí v roce 2016.

Cena tepla ve stosedmdesátitisícové Plzni tak zůstane 512 Kč/GJ včetně DPH, což patří k nejnižším cenám v ČR. Městská firma vytápí 40.000 domácností a většinu firem v Plzni, včetně velkých zákazníků, jako je například fakultní nemocnice nebo pivovar, napsaly Finanční noviny.

Čtěte také:
Teplo pro domácnosti podraží
ERÚ: Nedostatek uhlí zdraží teplo

Polovinu tepla odeberou domácnosti a polovinu podniky. „My si musíme držet cenu tepla konkurenceschopnou. Ta doba je pryč, kdy teplárny měly ve městech monopol. Dneska pokud nedrží dobrou cenu, je celá řada možností a alternativ. Kromě toho, že děláme teplo ekologické a spolehlivé, také musí být cenově přístupné,“ řekl ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela.

Díky lépe dohodnutým cenám elektřiny a úsporám očekává letos Plzeňská teplárenská vyšší zisk než loni, kdy činil 226 milionů Kč. Loňský čistý zisk městského podniku se snížil meziročně na téměř polovinu.

Mohlo by vás zajímat:
Pöpperl: Klíčové bude teplárenství
Lovochemie má moderní kotel za miliardu
Šéf Veolie: Uhlí pomáhá chudým

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa