Podle ČSSD nelze průmyslu šlapat na krk

Podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana (ČSSD) je nutné co nejrychleji rozhodnout o dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Celkovou energetickou vizi sociální demokracie popsal v rozhovoru iUHLI TV.

Podle Urbana je nutné dále posílit investice do sítí, aby bylo možné mnohem více využívat lokální zdroje. „Důležité je také to, abychom všechny nové závazky v rámci Evropské unie vyjednávali s mnohem větším citem.  Musíme akcentovat vysoký podíl průmyslu v České republice. My mu nemůžeme šlapat na krk tím, že budeme bezmyšlenkovitě akceptovat všechny závazky v oblasti boje proti klimatické změně,“ řekl Urban.

Čtěte také:
Lidovci jsou v energetice konzervativní
ODS: Energetika potřebuje politickou shodu
ANO chce stavět jádro

Kdo je Milan Urban

Milan Urban (* 15. října 1958 Čáslav) je poslanec za ČSSD a místopředseda hospodářského výboru sněmovny. V prosinci 2012 se stal místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD. V letech 2003–2006 byl ministrem průmyslu a obchodu. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 obhajuje svůj poslanecký mandát za ČSSD ve Středočeském kraji. Je ženatý, má tři děti. Mezi jeho zájmy patří sport, především fotbal, tenis a motorismus. Předsedá fotbalovému klubu FC Zenit Čáslav.

Mohlo by vás zajímat:
Novému bagru dominuje obří lžíce
Wirtgen: Specialista na selektivní těžbu
Seznamte se s gigantem