Polsko chce dotovat uhlí do roku 2049

Zástupci polské vlády a odborových svazů se v září loňského roku dohodli na záchranném plánu pro polskou těžební společnost PGG, která je největší uhelnou těžební firmou v Evropě. Cílem této dohody je zachování těžby až do roku 2049. Foto: wikipedia.org

Polsko hodlá i nadále podporovat těžbu uhlí na svém území. Podle servere Euractiv polská vláda usiluje o zajištění další dotační podpory pro svůj uhelný průmysl, a to až do roku 2049.

Zástupci polské vlády a odborových svazů se v září loňského roku dohodli na záchranném plánu pro polskou těžební společnost PGG, která je největší uhelnou těžební firmou v Evropě. Cílem této dohody je zachování těžby až do roku 2049, čemuž má napomoci státní podpora na financování provozu PGG, napsal server oenergetice.cz.

Čtěte také:
Beneš: Odpůrcům jádra jde možná o dovoz plynu
Ruské jádro je nebezpečné, ruský plyn nevadí?

Jelikož půjde o státní podporu, která podléhá schválení Evropskou komisí, zahájila polská vláda v prosinci prenotifikační jednání. Možnost schválení ze strany komise se ale jeví jako nepříliš pravděpodobné. Evropská komise totiž v současnosti pracuje na revizi své energeticko-klimatické legislativy tak, aby byla v souladu s cíli Evropské zelené dohody. Rámec pro státní podporu má být revidován v průběhu roku.