Poradenské centrum slouží i jako náborové středisko

Poradenské centrum nadále poskytuje kromě náborových aktivit také kompletní služby programu Nová šichta. Ilustrační foto: wikipedia.org hons084

Poradenské centrum OKD, pomáhající nacházet nové uplatnění lidem odcházejícím z OKD, je od půlky května zároveň náborovým střediskem pro těžební společnost. Souvisí to s poptávkou po důlních profesích na stonavské šachtě.

V současné době hledáme horníky do rubání, raziče do příprav, důlní elektrikáře i důlní zámečníky především pro Důlní závod 2. Podmínkou je vyučení v oboru, anebo příbuzné technické profesi. K základním požadavkům patří výborný zdravotní stav a chuť pracovat v podzemí,“ uvedla pro Měsíčník Horník manažerka Nové šichty Markéta Klopcová, která nyní koordinuje i náborové aktivity v poradenském centru.

Čtěte také:
Hnědé uhlí vystřídají turisté
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Nabídka platí nejen pro bývalé zaměstnance OKD, ale i ostatní zájemce z řad nehornických uchazečů o práci, kteří splní stanovená kritéria. „Všichni zájemci se nejdříve musí zaevidovat v našem poradenském centru. Pak vyplní osobní dotazníky a absolvují krátké pohovory. Pokud vyhoví stanoveným podmínkám, budou je kontaktovat naši konzultanti pro lidské zdroje z DZ 2 a následně je pozvou k osobnímu setkání přímo na stonavskou šachtu,“ upřesnila Klopcová. Současně ale upozornila na skutečnost, že si uchazeči pro konzultantky poradenského centra musí vzít kromě občanského průkazu i doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání či zápočtový list z posledního zaměstnání.

Zájemci, kteří už v minulosti pracovali v některém z dolů OKD, budou navíc potřebovat doklady o poslední fárané směně, kvalifikaci v dole a výši NPE. Bez nich nebude možné uchazeče zaevidovat,“ upozorňuje Markéta Klopcová. Poradenské centrum kromě náborových aktivit i nadále poskytuje kompletní služby programu Nová šichta. V jeho rámci pomáhá rozvinout schopnosti a dovednosti bývalých zaměstnanců OKD pro jejich nové pracovní uplatnění, případně založení vlastní živnosti či podnikání. Nová šichta, jak Klopcová připomíná, stále působí i v Závodě Útlum – Jih. „Naše pracoviště nově vyhledávají zaměstnanci z utlumovaného závodu, kterým pracovní poměr končí k 30. červnu,“ doplnila Klopcová.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech