Doba čtení:1 m, 36 s
Pražská teplárenská dodává teplo pro více než 230 000 domácností, řadě administrativních budov, průmyslových podniků, stovkám školských a zdravotnických zařízení a dalším subjektům.

Pražské teplárenské stoupl loni meziročně čistý zisk o 6,4 procenta na 617 milionů korun. Výnosy vzrostly o 8,8 procenta na 5,8 miliardy korun. Společnost loni od Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského koupila společnost Veolia Česká republika z francouzské skupiny Veolia.

Firma uvedla, že v Praze pokrývá téměř čtvrtinu trhu s tepelnou energií a dodává teplo pro více než 230 000 domácností, řadě administrativních budov, průmyslových podniků, stovkám školských a zdravotnických zařízení a dalším subjektům.

Čtěte také:
Veolia kupuje Pražskou teplárenskou
Klimatické šílenství emise nesníží

Stejně jako v minulých letech mělo zásadní vliv na hospodaření naší společnosti počasí. V roce 2020 bylo celkem 218 topných dnů, což je stejně jako v předchozím roce. Prodeje tepelné energie však negativně ovlivnila vyšší průměrná teplota topných dní, která činila 5,84 stupně Celsia, tj. o 0,13 stupně více než průměr v předchozí sezoně,“ uvedla firma.

Prodeje tepelné energie byly podle ní v roce 2020 meziročně o zhruba dvě procenta nižší, tržby za teplo byly naopak vlivem zvýšení cen tepla proti roku 2019 téměř o tři procenta vyšší. Pražská teplárenská loni ke své síti připojila asi 1500 nových domácností. Celkem loni firma prodala svým odběratelům 8493 terajoulů (TJ) tepla, což je o 206 TJ tepla méně než v roce 2019.

Nově jsme připojili 55 odběrných míst s výkonem více než 12 megawattů (MW). Zároveň bylo uzavřeno 30 smluv na budoucí projekty o celkovém výkonu 18,5 MW. Mezi nejvýznamnější z nich patří obytný soubor Toužimská a objekty v oblasti Nákladového nádraží Žižkov – sever,“ dodala ve výroční zprávě firma.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských sítí v České republice. Aktivity společnosti jsou soustředěny na oblast hlavního města Prahy a přilehlých oblastí.