Primátora Mostu naštvalo vládní rozhodnutí

Foto: severocesi.cz

Podle primátora Paparegy se potvrdilo, že region stojí na konci zájmů vládních špiček. Foto: severocesi.cz

Mostecký Primátor Most Jan Paparega se pustil do kritiky vlády, která rozhodla o tom, že pomůže příspěvkem pouze horníkům z OKD a horníky z Mostecka prakticky hodila přes palubu.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navrhoval, aby vláda přiznala vyrovnávací příspěvek pro propuštěné pracovníky celkem deseti firem. Vedle horníků OKD na ně měli mít právo například i pracovníci hnědouhelných dolů Centrum či ČSA.  Proti Mládkovu plánu se však postavil ministr financí Andrej Babiš (ANO) a vláda schválila finanční kompenzaci pouze pro propouštěné zaměstnance z firmy OKD.

Čtěte také:
Podraz na mostecké horníky
Babiš hodil Mostecko přes palubu

Mostečtí horníci jsou zřejmě jiní, než horníci ostravsko – karvinští. Jak jinak si vyložit dramaticky rozdílný přístup Vlády ČR, která schválila propouštěným havířům z OKD pomoc, kdežto na havíře z Mostecka, kteří přišli o práci kvůli vládnímu rozhodnutí neprolomit limity, podpora, přestože byla slibovaná, jaksi nezbyla,“ řekl Chomutovskému deníku primátor Paparega s tím, že s tímto dvojím metrem zásadně nesouhlasí a musí se proti němu, jako představitel města, které se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností a restrukturalizací průmyslu, ohradit.

Kde zůstaly sliby o pomoci propouštěným horníkům?

Opět se potvrdilo, že náš region stojí na konci zájmu vládních špiček. Ptám se proto, kde zůstaly sliby o pomoci propouštěným horníkům z Mostecka, kterými se nás ministři snažili uchlácholit v době, kdy rozhodovali o dalším osudu našeho kraje?“ uvedl primátor. Rozhodnutí vlády zkritizoval i hejtman Oldřich Bubeníček. „Považuji toto rozhodnutí nejen za neseriózní, ale i za útok na Ústecký kraj. Právě tady lidé těžbě uhlí roky obětovali své zdraví i čisté ovzduší,“ uvedl mimo jiné.

Mohlo by vás zajímat:
Všichni propuštění horníci příspěvek nedostanou
Kostel by stál uprostřed lomu
Místo uhlí vinohrady