Prisko ještě OKD nevlastní

Státní podnik Prisko zaplatí za OKD 80 milionů korun. Foto: OKD

Státní podnik Prisko dosud nepřevzal společnost OKD. Jak OKD, tak Prisko i ministerstvo financí ale ujišťují, že vše probíhá podle plánu.

I když se už vloni na podzim psalo jako o hotové věci, že státní podnik Prisko za 80 milionů korun koupil zkrachovalé Ostravsko-karvinské doly, pohled do obchodního rejstříku ukazuje, že transakce dosud dokončena není, uvedl server HlídacíPes.org.

Čtěte také:
Kdy se budou zavírat další doly OKD?
Prisko převezme OKD do prázdnin

„Prisko se ještě nestalo vlastníkem akcií OKD Nástupnická, neboť do ní nebyl vložen závod OKD a nebyly splněny veškeré podmínky ze smlouvy. Kupní cena dosud vyplacena nebyla, zaplacena bude na základě převodu akcií,“ vysvětlil předseda představenstva státního podniku Prisko Marian Klásek.

Probíhají oboustranná jednání a připravují se všechny legislativní kroky potřebné k finálnímu převzetí akcií společnosti OKD Nástupnická, a.s. ze strany PRISKO,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Ani podle ministerstva financí se ve věci převzetí OKD nic nezdržuje. „Převzetí OKD Priskem probíhá na základě reorganizačního plánu OKD potvrzeného 6. 2. 2018 Vrchním soudem v Olomouci. Od té doby je reorganizační plán OKD realizován,“ řekl mluvčí ministerstva Filip Běhal.

Základem plánu je vložení majetkové podstaty současné OKD do nově vzniklé společnosti OKD Nástupnická a následné převedení 100% akcií společnosti Prisko za částku 80 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo