Doba čtení:1 m, 6 s
Elektrárna Thar bude dodávat elektřinu až 4 milionům pákistánských domácností. Foto: FB Dveloping Pakistan

Výstavba pákistánské uhelné Elektrárny Thar o výkonu 1 320 megawattů dosáhla významného pokroku a její první blok o výkonu 660MW je blízko uvedení do provozu. Thar je největším uhelným projektem v rámci iniciativy Čínsko-pákistánského hospodářského koridoru (CPEC).

Elektrárna bude využívat uhlí vytěžené společností Sino-Sindh Resources. Elektrárnu i důl vlastní společnost Shanghai Electric, která do projektu investovala přibližně 3 miliardy USD, napsal server en.ce.cn.

Rakouský veletoč od plynu k uhlí budiž varováním

Podle pákistánských zdrojů práce na připojení elektrárny k národní síti prostřednictvím vysokonapěťového stejnosměrného vedení probíhají rychlým tempem. Zpětné uvedení do provozu patří mezi první kroky při uvádění elektrárny do provozu, kdy je elektrárna uvedena do provozu v opačném pořadí prostřednictvím národní sítě za účelem provedení různých testů elektrárny a její synchronizace s národní sítí. Zpětné uvedení do provozu bude trvat tři až čtyři měsíce a poté bude blok 1 připraven ke komerčnímu provozu. Společnost usiluje o zahájení komerčního provozu do konce letošního roku. Oba bloky by měly začít vyrábět elektřinu začátkem příštího roku, uvedl.

Elektrárna bude dodávat elektřinu až 4 milionům pákistánských domácností. Společnost Shanghai Electric doposud zaměstnala ve svých projektech v Tharu 7 000 pákistánských pracovníků.