Realitní experti oceňují nabídku SevEn

Doba čtení:1 m, 50 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

Nabídka, kterou předložila Severní energetická občanům Horního Jiřetína a Černic, je podle realitních expertů opravdu výhodná. Ceny nemovitostí v této lokalitě totiž klesají s blížící se možnou těžbou hnědého uhlí. Serveru iUHLI.cz to sdělil Jiří Černý, manažer Realitní kanceláře Sting v severních Čechách.

Z nabídky těžařů například vyplývá, že čtyřčlenná rodina, která žije ve vlastním domku s odhadní cenou 2,5 milionu korun, která se rozhodne pro individuální řešení své situace, tedy například pro stěhování do jiného domu v okolí nebo třeba do bytu ve městě získá po splnění všech podmínek až 6,5 milionu Kč.

Rodinných domků je v lokalitách Most, Teplice, Chomutov a Litvínov v cenách nabízených Severní energetickou opravdu velký výběr. „Za ceny, které jsou lidem nabízeny, se dá pořídit slušné bydlení a koupě rodinného domu,“ uvedl Černý.

Nabídka rodinných domků v Chomutově zde     Nabídka rodinných domků na Teplicku zde

Nabídka rodinných domků na Mostecku zde      Nabídka rodinných domků v Litvínově zde

Černý dodal, že další variantou je stavba nového domu. Cena pozemků pro stavbu rodinného domku se v lokalitě Litvínov pohybuje v průměru 700 Kč/m2 v Mostě zhruba 1100 až 1200Kč/m2 a v Teplicích je to přibližně 800Kč/m2.

Lidé by mohli porovnávat také ceny bytů. Například v případě bytů 1. kategorie se v Mostě ceny bytů v osobním vlastnicitví pohybují za 2+1 v rozmezí 600.000 kč až 700.000 Kč. U bytů 3+1 to je 700.000 korun až 1,1 milionu Kč. „Beru do úvahy pouze byty v osobním vlastnictví po rekonstrukci nebo novostavby, tedy nadstandard. Samozřejmě ceny bytů v družstevním vlastnictví jsou o hodně nižší,“ dodal Černý.

„V konečném důsledku je nabídka Severní energetické pro lidi výhodná. Jediné co neřeší, je citová vazba lidí ke své stávající nemovitosti a k lokalitě, kde do této doby bydleli,“ upozornil makléř.

Mohlo by vás zajímat: Buřt: Od těžařů dostáváme slušnou částku

Mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová uvedla, že firma nabídku chápe jako zahájení diskuse. Severní energetická chce také uspořádat veřejné slyšení, požádá proto zastupitelstvo Horního Jiřetína, aby to firmě umožnilo.

Dokumenty ke stažení:

Základní principy řešení náhrad
pro Horní Jiřetín a Černice

Dopis občanům