Ředitel Teplárny Strakonice skončil po 2 měsících

Teplárna Strakonice měla v roce 2016 obrat 297,2 milionu korun, meziročně nižší o sto milionů. Loňské tržby dosud nezveřejnila. Foto: tst.cz

Strakonická teplárna je bez ředitele, představenstvo ho odvolalo. Ředitel Bohumír Fíla byl ve funkci necelé dva měsíce od 1. února, předtím byla teplárna bez ředitele sedm měsíců.

Podle opozice vedení teplárny špatně hospodaří. Situaci v teplárně projedná mimořádné zastupitelstvo ještě před valnou hromadou firmy, která bude na konci května. Uvedl to opoziční zastupitel a bývalý starosta Pavel Vondrys (Jihočeši 2012). Nového ředitele chce město, které v teplárně drží 77,3 procenta akcií, najít do léta, řekl starosta a předseda představenstva teplárny Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Čtěte také:
Strakonická teplárna vydělala více
Bude nová metoda čištění uhlí lepší než tradiční způsob?

Teplárna Strakonice měla v roce 2016 obrat 297,2 milionu korun, meziročně nižší o sto milionů. Loňské tržby dosud nezveřejnila. Předchozí ředitel teplárny Radek Motl odstoupil loni v červenci, ve funkci byl dva roky. S ním skončila i ekonomická ředitelka Alena Reiserová.

Ředitel Fíla nenaplnil představy, se kterými jsme ho přijímali, takže jsme se s ním ve zkušební lhůtě rozloučili. Představy o tom, že snížíme cenu tepla, abychom zvýšili konkurenceschopnost teplárny, dojednáme smlouvy s odběrateli a on v tomhle ohledu nebyl dokonalý, nebylo to ani zrovna rychlé, ani zrovna úspěšné,” řekl Hrdlička.

Teplárnu nyní řídí představenstvo. Nového ředitele chce najít do léta; zda osloví někoho z šesti kandidátů, kteří v posledním výběrovém řízení postoupili do druhého kola, nebo vypíše nové řízení, zatím nerozhodlo.

Na situaci kolem teplárny upozornila opozice na jednání zastupitelstva. „Teplárna si nevede dobře. Nejdřív očernili bývalé vedení z věcí, které nikdy nebyli schopni prokázat, dosadili svoje vedení. Nerozumím tomu, proč ředitel, který v únoru nastoupil, byl po měsíci a půl vyhozen s tím, že nenavázal dobrý kontakt se zákazníky,” řekl Vondrys. Doplnil, že radní sloučili do jedné funkce pozice finančního a obchodního ředitele, místo je dlouhodobě neobsazené.

Teplárna Strakonice vyrobila v roce 2016 podle výroční zprávy 1191 terajoulů (TJ) tepla, meziročně o 555 TJ méně, a 44.739 megawatthodin (MWh) elektřiny, což je pokles o 57 procent. Provozní zisk stoupl o 3,5 milionu na osm milionů korun. Teplárna zaměstnává 160 lidí.

Mohlo by vás zajímat:
CAT a Trimble spojí síly
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Caterpillar představil osm novinek