Řeknou v Teplicích Nebourat?

Doba čtení:55 s

Lom Bílina: Foto: commons.wikimedia.org

Bylo by smutné, kdyby tepličtí radní podpořili další bourání obcí, když právě v Teplicích to ekologickými protesty v roce 1989 všechno začalo. Teplickému deníku to řekl primátor Jaroslav Kubera (ODS). Podle něj je ale na druhou stranu nutné si uvědomit všechny souvislosti a dopady mimo jiné na energetiku. Předpokládá, že zastupitelé se k věci vyjádří na příštím zasedání v dubnu.

O prolomení limitů se v Ústeckém kraji opět diskutuje poté, co ministerstvo průmyslu v lednu představilo čtyři varianty toho, jak s limity naložit. Kromě úplného zachování, nebo naopak úplného prolomení, které by znamenalo celkové zbourání Horního Jiřetína a přilehlých Černic, je ve hře prolomení pouze v dole Bílina nebo v Bílině a částečně v dole ČSA, což by znamenalo zbourání asi 170 domů v Horním Jiřetíně.

Ústečtí radní se již jednomyslně shodli na podpoře zachování současných limitů těžby uhlí. Usnesení, v němž žádají vládu, aby limity ponechala beze změn, předloží rada zastupitelům. Zprávu město zveřejnilo na svých stránkách. Stanovisko k možnému rozšíření těžby hodlají zaujmout také Teplice.