Ruský uhlobaron spáchal sebevraždu

Uhlobaron se zřejmě zastřelil pistolí glock, kterou dostalem darem od ministerstva vnitra severokavkazské Abcházie, jejíž nezávislost většina světa neuznává. Foto: pixabay.com

Ruský miliardář a uhlobaron Dmitrij Bosov spáchal sebevraždu ve své rezidenci u Moskvy. Dvaapadesátiletého Bosova nalezeli se střelným zraněním hlavy a pistolí Glock u těla. Vyšetřovatelé podle agentury TASS nenašli žádný dopis na rozloučenou, nicméně sebevraždu pokládají za nejpravděpodobnější verzi a její příčinu zjišťují.

Bosov s majetkem v odhadované výši 1,1 miliardy dolarů (asi 28 miliard korun) figuroval na 86. příčce loňského žebříčku nejbohatších Rusů v podání časopisu Forbes. Jedna z Bosovových společností je jedním ze sponzorů noční hokejové ligy, ve které hraje prezident Vladimir Putin a další členové ruské elity, včetně samého Bosova.

Čtěte také:

Uhlobaroni odcházejí, uhlí zatím zůstává
Majitel Sokolovské uhelné Štěpánek zemřel
Zemřel další bývalý spolumajitel Sokolovské uhelné

Pistole byla prý darem od ministerstva vnitra severokavkazské Abcházie, jejíž nezávislost většina světa neuznává. Žádné doklady ke zbrani se dosud nenašly.

Agentura Interfax připomněla, že Bosov se v 90. letech podílel na přerozdělení hliníkového průmyslu. V současnosti byl spoluvlastníkem skupiny Alltek, jakož i dvou uhelných společností, Sibantracit a Vostokugol. Tu druhou tajná služba FSB loni začala podezírat z nelegální těžby, prověrka podle prosincového vyjádření vicepremiéra Jurije Trutněva ještě neskončila.