Sdružení hornických odborů povede Palička

O víkendu se na Dole ČSA v Karviné konal 11. Sněm Sdružení hornických odborů (SHO). Na něm rezignoval předseda SHO Jaromír Pytlík, kterého ve funkci nahradí Rostislav Palička. Foto: odbory-sho.cz

O víkendu se na Dole ČSA v Karviné konal 11. Sněm Sdružení hornických odborů (SHO). Na něm rezignoval předseda SHO Jaromír Pytlík, kterého ve funkci nahradí Rostislav Palička.

Sněmu se zúčastnilo celkem 52 z 59 pozvaných delegátů ze všech závodů OKD a 11 hostů. Hlavními body programu Sněmu byla volba nové Revizní komise na další čtyřleté období a volba předsedy SHO. Do nové Revizní komise byly zvoleny : Milena Bachratá, Květoslava Drobiszová, Melánie Faranová, Taťána Karkošková, Milada Kračmarová a Marta Milchová. Schválen byl také rozpočet na rok 2018.

Čtěte také:
Hasiči Severní energetické pomohli u nehody
Lom ČSA je nejbezpečnější v ČR

Do funkce předsedy SHO na další 4-leté období, od 1.11.2017, byl hlasováním zvolen současný předseda  ZO OS PHGN Dolu Paskov Rostislav Palička.

Rostislav Palička (47 let) nastoupil do společnosti OKD v  roce 1988 na Důl Ostrava. Od roku 1990 pak pracoval na Dole Paskov a od roku 1997 doposud na Dole Staříč (přejmenovaný na Důl Paskov).

Pracovní pozice: 1988 -1996 horník příprav, 1996 – 2012 hlavní předák razicího kolektivu, od roku 2012 předseda ZO OS PHGN Dolu Paskov.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech