Shell prodal patenty na zplyňování uhlí

Společnost Air Products je přední světovou společností zabývající se výrobou průmyslových plynů. Ulistrační foto: airproducts.com

Společnost Air Products oznámila, že uzavřela se společností Shell dohodu o koupi její technologie a obchodního portfolia pro kapalné zplyňování uhlí.

Firma se sídlem v Allentownu v Pensylvánii uvedla, že rozšířila svůj dodavatelský model, aby využila zplyňování uhlí k výrobě syntézního plynu pro velké projekty.

Čtěte také:
Uhlí je komoditním králem roku 2017
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

​„Akvizice technologie společnosti Shell, která je již v provozu ve více než 20 zařízeních na zplyňování uhlí, nám otevírá dveře k plnému využití možností outsourcingu pro výrobu a dodávku syntézního plynu pro zákazníky, kteří chtějí využít zplyňování,” uvedl Seifi Ghasemi, šéf společnosti Air Products.

Společnost Air Products je přední světovou společností zabývající se výrobou průmyslových plynů, která na trhu působí déle než 75 let. Hlavní obchodní jednotka společnosti Industrial Gases nabízí atmosférické a procesní plyny a související vybavení pro strojírenské potřeby a také rafinerie, petrochemičky, oblast kovovýroby, elektroniky a potravinářský a nápojový průmysl. Společnost Air Products je rovněž předním světovým dodavatelem technologií a vybavení pro zkapalněný zemní plyn.

Mohlo by vás zajímat:
Polská premiérka chce zachránit uhelný průmysl
Polský prezident odmítá Kjótský protokol
TOP 10 navždy bohatých