Škole k jubileu blahopřáli i těžaři

Budova litvínovského gymnázia prochází rozsáhlou modernizací. Foto: Facebook

Gymnázium T. G. Masaryka v Litvínově si slavnostně připomnělo 70. výročí svého založení. Poblahopřát přišel i generální ředitel těžební společnosti Severní energetická, Vladimír Rouček. Ten předal škole šek ve výši 230 tisíc korun na modernizaci učebny biologie.

Od roku 1947 absolvovaly školu tisíce gymnazistů a řada z nich se po vysokoškolských studiích vrátila zpět na sever Čech. Budova školy prochází rozsáhlou modernizací, kterou financuje zřizovatel, jímž je Ústecký kraj, uvedl server homerlive.cz.

Čtěte také:
Chvaletická elektrárna obhájila certifikát
Sev.en dokončí Chvaletice sama

Připojuji se rád ke gratulantům u příležitosti 70 let litvínovského gymnázia. Poděkování si jistě zaslouží všichni pedagogové školy, bez jejich obětavé práce a nadšení by nebylo dobrých absolventů. Do budoucna přeji škole, aby se jí dařilo udržet a zvyšovat úroveň a aby se její žáci po vysokoškolském absolutoriu vraceli pracovat do našeho Ústeckého kraje,“ řekl při zahájení oslav hejtman Oldřich Bubeníček, který patřil k řadě významných hostů.

Absolventi gymnázia, kteří na oslavy dorazili ze všech koutů republiky, i hosté a přátelé školy si měli možnost prohlédnout budovu a její učebny a zhlédnout exhibiční sportovní utkání. Odpoledne byl pak v litvínovském kulturním domě Citadela připraven pro abiturienty bohatý kulturní program a společenský večer.

Mohlo by vás zajímat: