Sládek odešel z vedení OKD

Bývalý finanční ředitel Michal Sládek. Foto: OKD

Svoje profesní působení v těžařské společnosti 1. dubna ukončil finanční ředitel Michal Sládek. Jako svého pověřeného zástupce ho do managementu OKD nominovalo Ministerstvo financí ČR.

Mým hlavním úkolem bylo provést společnost reorganizací, zvýšit její fi nanční stabilitu a rovněž dohlížet na to, aby byl řádně splacen úvěr, který OKD poskytla společnost PRISKO,“ uvedl Michal Sládek.

Čtěte také:
Poslancům s OKD pomohou Marvanová a Řežábek
Za privatizaci OKD navrhl žalobce tresty

Podle jeho slov se stanovené úkoly podařilo naplnit do té míry, že OKD je dnes plně finančně stabilizovanou firmou s dostatečnými zdroji pro běžný provoz. K dispozici má několika měsíční provozní hotovost, která by měla být schopna tlumit krátkodobé výkyvy na trhu nebo v provozní výkonnosti. Současně dodal, že jistina úvěru byla řádně splacena koncem minulého roku a počínaje prvním dubnem 2018 přešel veškerý provoz OKD do nové společnosti, která s sebou nenese finanční a právní zátěž z minulosti, napsal Měsíčník Horník.

Mám za sebou 17 měsíců tvrdé práce, která byla korunována jednoznačným úspěchem. Tím je opět ekonomicky fungující společnost, která
bezesporu bude i nadále významným hráčem v regionu a společníkem pro své zaměstnance a obchodní partnery. Je důležité, aby se OKD ve své další činnosti zaměřilo na maximalizaci těžby a zároveň bylo zdrženlivé ve ynakládání svých nákladů. Teprve pak mohou vytvořené finanční zdroje pomoci překlenout případná nepříznivá období, která mohou přijít. Chyby z minulých let, které OKD přivedla do insolvence, se již nesmí opakovat,“ konstatoval bývalý fi nanční ředitel.

Představenstvo společnosti OKD pověřilo řízením finančního útvaru Ing. Jiřího Bubíka, který v OKD dosud pracoval jako vedoucí odboru účetnictví a odboru treasury a daně a kterého Sládek považuje za velmi schopného odborníka.

Bylo mi ctí spolupracovat s celou řadou velmi kvalitních lidí, kteří posunuli těžařskou fi rmu tam, kde je dnes. Chtěl bych OKD a jejím zaměstnancům popřát hodně úspěchů v dalším provozování společnosti a v neposlední řadě hodně zdraví a hornického štěstí,“ uvedl na závěr dnes již bývalý finanční ředitel OKD, a.s. Michal Sládek.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo