Sokolov vyplatí kompenzace za těžbu uhlí

Nárok na kompenzaci mají obyvatelé sokolovských čtvrtí Šenvert a Na Vyhlídce. Foto: wikipedia.org

Občané Sokolova, kteří jsou bezprostředně zasaženi těžbou uhlí, dostanou od radnice finanční kompenzaci. Peníze na vyplacení kompenzací městu poslala společnost Sokolovská uhelná.

Nárok na jednorázovou kompenzaci ve výši 4 tisíce korun mají obyvatelé čtvrtí Šenvert a Na Vyhlídce, kteří si podají žádost. Rozhodli o tom sokolovští zastupitelé na svém posledním zasedání.

Čtěte také:
Zisk Sokolovské uhelné snižují povolenky
Sokolovská uhelná vyrobí elektřinu z dehtových kalů

„Výše poskytované podpory činí 4 tisíce korun na osobu. Peníze budou na žádost vypláceny po uzavření darovací smlouvy bezhotovostně na účet uvedený příjemcem,“ potvrdil Karlovarskému deníku mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Peníze poslala Sokolovu a sousední Lomnici Sokolovská uhelná. Vyplaceny budou jednorázově pro tento rok. Zda budou vypláceny i v roce 2020, se prozatím ještě neví.

Žadatelé, kteří budou chtít příspěvek, musejí splnit několik podmínek. Ve dvou výše zmíněných sokolovských čtvrtích musejí být přihlášeni k trvalému pobytu minimálně od 1. ledna 2018 do 21. března 2019. Nárok na poskytnutí podpory je časově omezen. O uzavření darovací smlouvy je proto třeba požádat nejpozději do 30. září 2019. Po tomto termínu už nelze podporu poskytnout.

„Nezletilého občana musí ve věci uzavření darovací smlouvy a vyplacení podpory zastupovat zákonný zástupce čili rodič, popřípadě jiná k tomu oprávněná osoba. Oprávnění k zastupování musí zástupce doložit rodným listem nezletilého občana, nebo jiným způsobem, dle platných právních předpisů,“ dodal mluvčí.

Finanční podpora je v souladu s pravidly poskytování podpory za účelem kompenzace dopadů těžby v roce 2019. Je určena pro občany města Sokolov bezprostředně zasažené dopady těžby uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj