Sokolovská uhelná láká zajímavé projekty

Sokolovská uhelná chce využít i kontaktů s automobilkou BMW, která právě na pozemcích těžařské firmy plánuje postavit testovací polygon. Ilustrační foto: wikipedia.org Ben Skála

Sokolovská uhelná hledá do svých průmyslových zón zajímavé projekty místo pouhých montoven. Podle předsedy dozorčí rady a jednoho ze spolumajitelů Sokolovské uhelné Františka Štěpánka je těžařská firma ochotna takové projekty i podpořit.

Naším přáním je zúčastnit se procesu restrukturalizace Sokolovska hlavně co do kvality, ne kvantity. Není problém naše pozemky pronajmout nebo i prodat firmám, které fungují na bázi toho, co funguje na Chebsku. Tuto formu bychom volit nechtěli. Na Sokolovsku je hlavní problém vybudovat kvalitní místa pro lidi s vyšším vzděláním a pro děti, které odcházejí studovat a nevrací se zpátky,” řekl Štěpánek.

Čtěte také:
MŽP posvětilo další těžbu v lomu Jiří
Rozšíření těžby na Bílině projednali v Mostě

Jak uvedl, průmyslové zóny, například v sousedním Chebsku, obsazují montovny a logistické haly. Přináší to s sebou i negativní důsledky, jako je větší množství zahraničních agenturních pracovníků.

Sokolovská uhelná nyní disponuje připravenými pozemky v průmyslové zóně Přátelství – Silvestr a může využít i velkou plochu mezi Sokolovem a Starým Sedlem. Spolupracuje také při obsazování městské průmyslové zóny u Nového Sedla. Podle Štěpánka ale není podstatné, jak rychle se pozemky obsadí, jde spíš o to, jaké tam budou projekty.

Sokolovská uhelná je přitom, podobně jako u projektu v lednu otevřené továrny na výrobu mýdla u Citic, schopna do zajímavých projektů vstoupit i kapitálově nebo snížením ceny pozemků.

Podle Štěpánka chce Sokolovská uhelná využít i kontaktů s automobilkou BMW, která právě na pozemcích těžařské firmy plánuje postavit testovací polygon. Na automobilku navázané firmy by tak mohly najít nové příležitosti právě na Sokolovsku.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo