Sokolovská uhelná obměnila vedení

Ilustrační foto: Imagio.cz

Představenstvo Sokolovské uhelné se zúžilo na čtyři členy. Vedení těžařské firmy opustil Zdeněk Bučko, který byl pověřený vedením technického úseku. Odešel po 50 letech práce pro firmu do penze a jeho pravomoci převzali ostatní členové představenstva. Od počátku října pak byl zrušen i samotný technický úsek. Informoval o tom Chebský deník.

„Je to jeden z dlouhodobě plánovaných kroků směřující k redukci nákladů ve společnosti,“ potvrdil předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl. Poznamenal, že podobně se firma snaží snižovat náklady na řízení i v ostatních správních oblastech. Dosavadní činnost vedení technického úseku pak převzaly úseky předsedy představenstva, výrobní, ekonomický a personální.

Členy představenstva jsou nyní Pöpperl, František Kastl, Zbyšek Klapka a Miroslav Mertl. „Nicméně s panem Bučkem chceme spolupracovat i nadále,“ uvedl Pöpperl. Dodal, že tento dlouholetý odborník bude v nadcházejících měsících působit ve firmě na část úvazku jako specialista a i nadále zůstane ve funkci jednatele dceřiných firem SUAS – skládková a SUAS– sanační.

Zdeněk Bučko patří mezi služebně nejstarší pracovníky Sokolovské uhelné. Do firmy nastoupil už v roce 1964, kdy začal v Záluží u Mostu studovat chemii pro Palivový kombinát Vřesová. V pozdějších letech se postupně vypracoval od mistra až do pozice vedoucího podnikové Divize Energetika. V 90. letech se také významnou měrou podílel na přípravách výstavby paroplynové elektrárny ve Vřesové. Od roku 2012 působil jako člen představenstva Sokolovské uhelné pověřený vedením technického úseku.