Stále můžete přispět na výstavu o uhlí

Knihovna MOST_compressed

Výstava bude k vidění v městské knihovně v Mostě. Foto: wikipedia.org

Výstava Malování na uhlí, na jejíž přípravě se podílí město Most společně se společností Vršanská uhelná, je už za dveřmi. Ještě stále pro ni může veřejnost zapůjčit obrazy.

Na začátku září se u příležitosti 20. výročí vzniku Spolku severočeských havířů uskuteční v městské knihovně výstava s názvem Malování na uhlí. Před časem město Most zveřejnilo výzvu směrem k veřejnosti o poskytnutí výtvarných děl, ale i jiných exponátů spjatých s hornickou tématikou.

Čtěte také:
Tykač pomohl vybavit mostecké školy
V Mostě bude nové šestinedělí díky Tykačovi

V současné době je v knihovně k dispozici již více než pět desítek maleb, a navíc zhruba dvě desítky exponátů, které organizátorům poskytli přímo občané. Přesto bychom rádi požádali širokou veřejnost i nadále, aby do výstavy přispěla vlastními malbami a předměty spjatými s hornickou tematikou,“ obrací se opakovaně na občany tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Oficiální termín pro odevzdání už sice uplynul, zajímavé exponáty ale přijme knihovna i těsně před vernisáží. „Prosíme všechny Mostečany, aby se neváhali na nás obrátit i v případě, že například obraz, který mají doma, by nebyl pro naši výstavu použitelný,“ uvedl pro magazín Homér ředitel městské knihovny v Mostě Tomáš Ondrášek.

Mohlo by vás zajímat:
Na prach platí mlžná děla
Tenhle koks se nešňupe
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti