Strupčice se znovu hlásí do Chytrých hlav

Doba čtení:1 m, 33 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

Vesnická škola ve Strupčicích, kterou navštěvuje 162 dětí ze samotných Strupčic i okolních obcí, se letos hlásí do Chytrých hlav pro Sever s projektem pro první třídy. S grantovým projektem Vršanské uhelné má ředitelka školy Jana Mišková dobré zkušenosti. Věří, že škola opět uspěje. Napsal týdeník Homér.

Základní škola s v minulosti uspěla s projektem Interaktivní učebna přírodopisu. Díky finanční podpoře těžařů se podařilo ve škole, kterou navštěvují děti ze šesti obcí, posunout výuku přírodopisu do sféry zábavy a dobrodružství.

Součástí interaktivní učebny je interaktivní tabule, vizualizér, digitální mikroskop a pomůcky pro přírodopisné pokusy. „Třída je určena pro druhý stupeň. Žáci si během hodiny přírodopisu vyjdou do přírody, nasbírají pokusný materiál a v učebně je pak zkoumají a pracují s nimi. Děti takový styl výuky ohromně baví. Navíc máme volitelný předmět pro žáky 7. a 9. tříd přírodopisná praktika, kde učebnu také velmi využíváme,“ uvedla Mišková.

Interaktivní učebna přírodopisu vyšla na téměř 130.000 korun, které škola získala z grantu Chytré hlavy. Její skutečná hodnota je ale v tom, že děti zábavnou formou přivede k poznávání a základům přírodních věd. Není to ale jediná podpora, kterou škola od těžařů v minulosti získala. Uhelné peníze už Strupčickým v minulosti zaplatily digitální jazykovou učebnu anglického jazyka. Tentokrát by měly Chytré hlavy pomoci k lepšímu vzdělávání prvním třídám.

Chytré hlavy pro Sever 2015 Vršanské uhelné vstoupily letos do šestého ročníku. Zúčastnit se mohou základní, střední a vysoké školy. Přihlásit mohou projekty na vylepšení podmínek pro vzdělávání studentů. Registrace projektu je letos spojena s účastí v soutěži, kterou připravily společně Vršanská uhelná s Ekologickým centrem pro Krušnohoří.

Podrobné zadání soutěže bude uveřejněno na stránkách www.chytrehlavy.cz a také na www.ecmost.cz. Projekty na vybudování učeben nebo na vybavení stávajících moderními učebními pomůckami mohou školy zasílat do 14. května.