Doba čtení:1 m, 18 s
SUAS Group chystá výstavu několika solárních elektráren. Foto: pixabay.com

SUAS Group získá dotace 211,5 milionu korun na stavbu tří fotovoltaických elektráren na Sokolovsku. Před podpisem je smlouva na čtvrtou solární elektrárnu. SUAS Group, která je sesterskou společností Sokolovské uhelné, připravuje i dalších pět projektů solárních elektráren. ČTK to sdělila tisková mluvčí SUAS Group Jana Pavlíková. Jde o součást postupného přechodu firem kolem Sokolovské uhelné na dobu bez těžby a zpracování hnědého uhlí.

Zástupci Státního fondu životního prostředí (SFŽP) podepsali v minulých dnech smlouvy o poskytnutí dotací z Modernizačního fondu na fotovoltaické elektrárny Marie s předpokládaným výkonem čtyři megawatt peak (MWp), na elektrárnu Smolnice II s předpokládaným výkonem 30 MWp a elektrárnu Jiří Severozápad s předpokládaným výkonem 11 MWp. Celkem by SUAS Group na podporu výstavby elektráren měla dostat z SFŽP zhruba 211,5 milionu korun. Před podpisem je smlouva o poskytnutí dotace na FVE Lipnice II s předpokládaným výkonem 4,5 MWp.

Nadační fond Františka Štěpánka pomohl desítkám lidí

Celkové odhadované náklady na tyto nově podpořené fotovoltaiky dosahují 1,4 miliardy korun.

Snažíme se aktivně připravovat transformační projekty, které se stanou součástí moderního energetického mixu v Karlovarském kraji. Chceme jednak přispět k bezproblémovému přechodu na nízkoemisní a bezemisní energetiku, ale zároveň zajistit bezpečné a dostupné dodávky elektrické energie v regionu. Tři nové projekty fotovoltaických parků, ke kterým byly podepsány smlouvy o dotace, plus čtvrtý, který je před podpisem, by měly být dokončeny nejpozději na jaře 2028,“ doplnil člen představenstva Sokolovské uhelné a SUAS GROUP Pavel Poc.