Světová uhelná asociace má novou ředitelku

Doba čtení:57 s
Nový džob

Ilustrační foto: Imagio.cz

Světová uhelná asociace (WCA) má novou ředitelku pro firemní politiku, stala se jí Peruánka Milagros Miranda Rojasová. Byla jmenována kvůli mezinárodní klimatické konferenci COP21, která se koná v Paříži koncem letošního roku.

„Spolu s celým týmem budeme pracovat na vývoji a přípravě klíčových strategií na pařížský summit,“ uvedl výkonný ředitel asociace Benjamin Sporton. Dodal, že asociaci pomohou znalosti Rojasové v oblasti problematiky udržitelného rozvoje a mezinárodního obchodu. Rosajová působila jako diplomatka v Peru.

Čtěte také: Světová uhelná asociace má nové vedení

Cílem COP 21, též známé jako Klimatická konference v Paříži, bude dosáhnout pevné, právně závazné a univerzální dohody o klimatu, s jednotným cílem udržet globální oteplování pod hranicí dva stupně Celsia.

Za tímto účelem musí každá ze 196 zemí OSN předložit vlastní plán na snižování emisí skleníkových plynů. Česko to už udělalo prostřednictvím Evropské unie, která chce do roku 2030 snížit emise oxidu uhličitého o 40 procent oproti roku 1990.  Konference se koná od 30. listopadu do 11. prosince.

Mohlo by vás zajímat:
Uzná Světová banka význam uhlí?
Šéf Glencore: Uhlí bude záchranou pro chudé