Doba čtení:1 m, 2 s
Viceprezidentka pro růst plynu energetické firmy BP Oksana Dembitská na konferenci varovala před příliš vysokými cenami LNG. Foto: BP

Globální trh se zkapalněným zemním plynem (LNG) zůstane napjatý do roku 2026. Letos poptávka vzroste o 1,5 procenta a do roku 2050 až o 22 procent. Uvedl to podle agentury Reuters na energetické konferenci tajemník Fóra zemí vyvážejících plyn (GECF) Mohamed Hamel.

GEFC zastupuje vývozce zemního plynu, včetně vývozců LNG, jako Katar, Rusko a Trinidad a Tobago. Podle internetových stránek členové skupiny disponují více než dvěma třetinami světových zásob zemního plynu.

Loni GECF varovalo před rekordně vysokými a nestálými spotovými cenami plynu v Evropě a Asii. Uvedlo také, že obavy o energetickou bezpečnost mají přednost před zmírňováním změn klimatu a politici se zaměřují na uspokojení energetických potřeb svých obyvatel.

USA přehodnocují vývoz plynu a děsí Evropu

Viceprezidentka pro růst plynu energetické firmy BP Oksana Dembitská na konferenci varovala před příliš vysokými cenami LNG a upozornila, že vysoké ceny způsobily destrukci poptávky, zejména po ruské invazi na Ukrajinu, kdy se ceny zvýšily až sedminásobně. BP podle ní očekává, že Evropa bude důležitou destinací pro LNG po dobu nejméně dalších 20 let, což podporují dohody o dodávkách.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa