Teplárny Brno mají připraven nouzový režim

Teplárny Brno dodávají teplo do více než poloviny brněnských bytů. Foto: wikipedia.org

Teplárny Brno mají připravený nouzový režim, aby i v extrémních případech mohly dál dodávat teplo. V mimořádném případě by na velíně a v provozu uzavřely 75 lidí, kteří by provoz zajistili.

Teplárny Brno, jako subjekt kritické infrastruktury, přijímají vzhledem k šíření koronavirové infekce řadu důležitých opatření pro bezpečný chod společnosti a zajištění plynulého zásobování teplem a teplou vodou. Připraven je i nouzový režim, který by znamenal uzavření 75 zaměstnanců ve velíně a provozech. V budově by přespávali a byla by jim zajištěna strava,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Čtěte také:
Brněnská firma chce pomoci dokončit Adularyu
Vzduch je nejčistší za desítky let

Takové opatření zatím nebylo potřeba. U vstupu do budov tepláren je ale všem příchozím měřena teplota bezdotykovým teploměrem a lidé s teplotou vyšší než 37,5 stupně nejsou do budov vpuštěni. Zároveň teplárny upravily provoz tak, aby se jednotlivé směny nesetkávaly, připravené je i řešení pro případ, že by některá ze směn musela do karantény.

Všichni pracovníci výroby a provozu byli vybaveni v dostatečném množství kvalitními bavlněnými i jednorázovými rouškami a respirátory. Těm zaměstnancům, jejichž charakter činnosti to umožňuje, jsme zajistili kompletní IT podporu pro možnost práce z domova. Díky tomu zajišťujeme bez omezení rovněž náš zákaznický servis,“ dodal Fajmon.

Kromě dodávek tepla a teplé vody firma přispěla i darem 100 000 korun na veřejnou sbírku vyhlášenou vedením Brna.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu