Doba čtení:1 m, 1 s
Arnold Schwarzenegger považuje německou energetickou politiku za výsměch občanům ze strany politiků. Foto: wikipedia.org

Slavný herec a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger se na klimatické konference Austrian World Summit ve Vídni nemilosrdně pustil do německé energetické politiky. Označil ji za děsivou.

„Berlínská vládní koalice si stanovila obrovský cíl 65 procent obnovitelné energie do roku 2030. Třetinu projektů větrné energie však blokují povolovací procedury. A především: šest procent německé poptávky po elektřině dříve pokrývala čistá jaderná energie. Pak ale německá vláda jaderné elektrárny vypnula. Jaký to má smysl? Zděsilo mě to a děsí mě to,“ rozhněval se Schwarzenegger.

Německo podle někdejšího guvernéra Kalifornie, státu, jehož ekonomický výkon je srovnatelný s Velkou Británií, nemělo žádný plán, jak nahradit šest procent čisté energie jadernou energií, napsal server novinky.cz.

Většina Čechů podporuje jádro

„A důsledek? Musí dál spalovat uhlí. A investují 16 miliard eur do výstavby čtyř obrovských elektráren na zemní plyn,“ zdůraznil „Terminátor“, který to považuje za výsměch občanům ze strany politiků.

Jako protipříklad zmínil Schwarzenegger Kalifornii, která zastavila uzavření své jaderné elektrárny plánované na rok 2024. Díky tomu by devět procent potřeby elektřiny tohoto amerického státu mohlo být pokryto čistou elektřinou.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa