Těžaři pomohli škole k další učebně

Díky Vršanské uhelné a podpory města už mají děti z mezibořské základní školy laboratoř přírodovědných předmětů, učebnu jazyků a mobilní učebnu. Foto: Oldřich Hájek

V pořadí čtvrtou učebnu podpořila Vršanská uhelná v mezibořské základní škole. Nově v Meziboří otevřeli učebnu polytechnického vzdělávání, na kterou těžební společnost přispěla 250 tisíc korun.

Díky Vršanské uhelné a podpory města už mají děti z mezibořské základní školy laboratoř přírodovědných předmětů, učebnu jazyků a mobilní učebnu. Nově mohou využívat učebnu polytechnického vzdělávání vybavenou pracovními ponky a stavebnicemi Merkur. Učebna bude také sloužit jako keramická dílna, uvedl magazín Homér.

Čtěte také:
Telátka z výsypky pomůže pojmenovat veřejnost
Házenkářky musely na šachtu

„Tato učebna v naší škole chyběla. Dětem otevře trochu obzory a naučí je, že technické vzdělávání je velká zábava. Využívat ji budeme v rámci vyučování při pracovních činnostech. Scházet se tu budou také děti z kroužku stavebnice Merkur. Budou tu budovat naše kolejiště, které už měsíc stavíme a zatím jsme zjistili, že je nám stůl pro kolejiště malý. V naší činnosti nás bude dále podporovat také město Meziboří. Děkujeme Vršanské uhelné za podporu a pomoc a stejně tak děkujeme i městu, jehož podpory si rovněž vážíme,“ prohlásil při slavnostním předávání učebny do provozu ředitel školy Jan Peška.

„Tolik Merkurů jsem pohromadě ještě neviděl. Kdybych byl malý jako vy, byl bych unešený. Merkur je stavebnice, která kdysi bavila celé generace. Jsem rád, že má vedení vaší školy zájem rozvíjet vaše dovednosti i nad rámec školní výuky. Slogan, škola hrou platil a platí i dál. Jsme rádi, že můžeme přispět a rádi vidíme, že vás to všechny baví,“ uvedl generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček. Ředitel školy mu pak slíbil, že do roka a do dne bude učebna plná modelů. „Mimo jiné jsme zakoupili také velkokapacitní rypadlo, které tu bude stát,“ prohlásil Jan Peška.

Novou učebnu mezibořské škole pochválil také starosta města Petr Červenka. „Je dobře, že jsou děti vedeny také ke zručnosti a technickým oborům. Děkujeme Vršanské uhelné za podporu naší školy a věřím, že vzájemně velmi dobré vztahy touto učebnou nekončí,“ uvedl starosta.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech
Běloruský gigant BelAZ 75710
„BIG MUSKIE“ – největší chodící bagr