Topolánek se vrátil ke Křetínskému

Mirek Topolánek v prezidentských volbách neuspěl, získal pouze 4,3 procenta hlasů. Foto: iUHLI

Bývalý premiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek se vrátil k práci ve firmách, které patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Řekl to mluvčí holdingu Daniel Častvaj.

Topolánek působí jako člen představenstva monopolního slovenského přepravce plynu Eustream a jako předseda dozorčí rady Elektrárny Opatovice. Po oznámení kandidatury na prezidenta výkon těchto funkcí pozastavil.

Čtěte také:
Emise prachu z tepláren loni meziročně klesly o pětinu
Kotle nechává kontrolovat jen polovina lidí

Mohu potvrdit, že pan Mirek Topolánek dneškem počínaje obnovil svou pracovní činnost ve firmách, které jsou součástí holdingu EPH,” uvedl v pondělí Častvaj. Topolánek ve víkendovém prvním kole prezidentské volby získal 4,3 procenta hlasů a do druhého kola nepostoupil. Z devíti kandidátů obsadil šesté místo. Ve druhém kole voleb, které se uskuteční 26. a 27. ledna, podpořil Jiřího Drahoše.

Topolánkovi na kampaň přispěla řada známých z politiky i byznysu včetně většinového majitele EPH Křetínského, který mu poslal 350 000 korun. Topolánek před volbami ČTK řekl, že Křetínský mu přispěl ze svých soukromých peněz. Častvaj už dříve vyloučil to, že je holding hlavním nebo významným zdrojem financování nákladů kampaně.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 nejsevernějších dolů na světě
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje