Doba čtení:1 m, 12 s
Kromě těžby uhlí společnost vyrábí také elektřinu, provozuje železnice, přístavy, námořní přepravu, vyrábí polyethylen a polypropylen a zabývá se i výzkumem a vývojem.

Čínská Shenhua Group byla založena v roce 1995 a je páteřní státní organizací řízenou přímo Státní radou.

Shenhua Group je nejvýznamnější společnost zabývající se těžbou uhlí v Číně, s nejvyšší úrovní modernizace a distribucí po celém světě. Firma je největším producentem uhlí v Číně. Provozuje podzemní i povrchové doly.

Čtěte také:
Čína omezí dovoz uhlí
Čína chce poslat solární panely do kosmu

Čínská vláda nedávno schválila sloučení skupiny Shenhua se společností Power major China Guodian Corp. S aktivy ve výši 271 miliard dolarů bude nová organizace druhou největší společností na světě podle tržeb a největší instalovanou kapacitou.

Shenhua Group je vertikálně integrovaná a kromě těžby uhlí společnost vyrábí také elektřinu z uhlí a obnovitelných zdrojů energie, provozuje železnice, přístavy a námořní přepravu, vyrábí polyethylen a polypropylen a zabývá se i výzkumem a vývojem.

Čína byla za poslední tři desetiletí zdaleka největším producentem uhlí. Země vytěžila v roce 2017 přibližně 3,36 miliard tun (Bt) uhlí, což představuje více než 47 procent světové produkce uhlí. Země je zároveň také obrovským spotřebitelem uhlí. V roce 2017 dovezla 271 milionů tun uhlí, což z ní dělá také největšího světového dovozce uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků