Tykačovi nakoupí dětem techniku pro učení na dálku

Manželé Tykačovi se charitativním projektům věnují dlouhé roky.

Obecně prospěšná společnost Women for Women manželů Ivany a Pavla Tykačových přichází s pomocí rodinám, které si nemůžou dovolit pomůcky pro distanční výuku. Založili nový projekt s názvem „IT pro děti“.

Cílem projektu je zajistit ve spolupráci se základními školami dětem ze sociálně slabých rodin IT techniku pro distanční výuku. Jde především o notebooky, nezbytný software a také internetové připojení přes mobilní síť prostřednictvím 4G LTE mobilního bezdrátového hotspotu.

„Snažíme se zamezit tomu, aby byly děti vyloučeny ze systému vzdělávání a dokázaly navázat na studijní program bez ohledu na finanční poměry v rodině,“ vysvětlila pro Forbes Ivana Tykač.

Čtěte také:
Tykač: Konec uhlí ano, ale s rozumem
ČEZ: Nejvýhodnější je Počerady prodat Tykačovi

Pomoc je podle ní adresná a poskytuje se dětem na základě doporučení škol. „První krok dělá škola, která kontaktuje projekt IT pro děti. Našimi partnery v celém procesu jsou základní školy a rodiče či zákonní zástupci dětí,“ říká zakladatelka organizace Women for Women.

Ta už řadu let zajišťuje školní stravovaní pro tisíce dětí z různých částí republiky, jejichž rodiny si pravidelné platby za školní jídelnu nemohou dovolit.

V současné době připravuje Women for Women k předání prvních 100 notebooků, které ve spolupráci s partnery, kterými jsou O2 Česká republika, banka ING Česká republika a společnost SkyLab, vybavili potřebným softwarem a vysokorychlostním internetovým připojením na celý školní rok.

Kdokoliv se chce přidat k aktivitám projektu IT pro děti, může kontaktovat organizaci Women for Women nebo poskytnout finanční podporu přímo na transparentní účet, který je již aktivní.