Uhelné safari končí letošní sezonu

Znovu se terénní vozy s návštěvníky do lomů a na rekultivace vrátí až v květnu příštího roku. Foto: Severní energetická

Unikátní projekt skupiny Sev.en Energy „Uhelné safari“, který zavádí návštěvníky přímo na samé dno hnědouhelných lomů do blízkosti obřích těžebních strojů s podzimem zavírá brány. Znovu se terénní vozy s návštěvníky do lomů a na rekultivace vrátí až v květnu příštího roku.

Uhelné safari funguje na Mostecku úspěšně už od roku 2009. Za třináct let navštívilo hnědouhelné lomy i rekultivace bezmála třicet tisíc lidí. Jen v letošní sezóně jich přijelo 1 500, a to nejen z České republiky. Do hnědouhelných lomů Sev.en Energy a na rekultivace, které mění mosteckou krajinu, zamířili také turisté z celé Evropy, napsal Homér.

Česko teď nesmí vypínat žádné elektrárny

„Uhelné safari v letošním roce odstartovalo v květnu a končilo posledního září. Všechna místa jsou okamžitě rezervována. O safari je veliký zájem a jezdí k nám nejen lidé z celé republiky, ale také ze zahraničí,“ potvrdila mluvčí těžebních společností Eva Maříková.

Během zimy si mohou zájemci naplánovat, jakou trasu si příští rok zarezervují. Může to být ta do lomu ČSA, do lomu Vršany, rekultivační trasa nebo trasa pro nejmenší. Opět se otevřou pro veřejnost také brány elektráren. „Během roku připravujeme také několik exkurzí do našich elektráren. I o tyto exkurze je zájem, i když počet lidí, kteří se vzhledem k provozu elektráren mohou zúčastnit, je mnohem nižší,“ doplnila Maříková.